GSM Operatörleri için Açık ihale

1997’den bu yana cep telefonu kullanıyorum, ancak bu telekom operatörlerinin hizmetleri gerçekten son 2-3 senedir oldukça sıkıcı olmaya başladılar. Onlarca kampanya ve ürün seçenekleriyle işin içinden çıkılmaz bir seçim sürecini müşterilerine yaşattıkları kalmıyormuşcasına, sürekli değişen fiyatlarla her zaman kazık yediğini sanan bir kullancı profiline sahip oluyorlar. (Özet: İyi müşteri olduğumu düşünüyorum ve cep telefonları ve mobil internette kazıklanıyorum duygusuna sahibim)

Şu anda kullandığım operatörümün bana sunduğu 13 yıllık hizmetten dolayı bir mutsuzluk yaşıyorum ve bu onların hiç umrunda değil, ancak bu durumu değiştirmeleri için her zaman şansları var. 18 ay önce Iphone paketi aldım ve aylık 150 TL lik bir fatura ödedim. Bu sırada “platinum” hizmet aldım. (Ne demek olduğunu bilmiyorum, sms olarak bana Göcek’te internet kullanabileceğimi felan bildirdiler, yatlara özel olarak bir hizmet veriyorlarmış, sonra en pahalı cep telefonunu bana indirimli sundular)

25 Haziran 2010 itibariyle birden bir SMS geldi, “Bizbizecell paketine geçme isteğiniz onaylandı” gibi birşey yazıyordu. Hemen işgillendim “Hacklendik mi dedim?” 444 0  532 açtım, o zaman bana hemen hizmet eden adımla hitap eden birileri telefonu açtı. Durum şuymuş; “Iphone paketim bitiyormuş öncesinden bu mesaj geliyormuş”. – “Eee ben 18 aydır 150 TL ödeyen bir müşteriyim neden bana öncesinden bir paket seçimi sunmuyorsunuz ” dedim. Sürecin böyle işlediğini filan anlattı, ilk önce bu SMS geliyormuş sonra birşeyler gelişiyormuş felan filan. Neyse bir kaç gün sonra arayan temsilci bana 109 TL lik bir paket önerdi. Ben bunu pahalı bulduğumu daha uygun bir tarife istediğimi söyledim. Kişiye özel tarife olmuyormuş bu en uygunuymuş benim için vs. vs.

Daha sonraki günlerde bana daha iyi bir paket veya teklif önerisi getiren hiç bir Turkcell yetkilisi olmadı. Kendimi terkedilmiş hissettim. 18 aydır “platinum” hizmet alan bir kullanıcı birden kenara atılmıştı. Gecelerce ağladım. Neyse  bugün TİM yani Turkcell İletişim Merkezine gittim, öğrendim ki benim kimse aramazmış benim aramam gerekiyormuş. (TİM’e gitmemdeki sebep diğer GSM operatörlerine uğrayıp enuygun tarifeyi bulmaktı.) 25 Haziran’dan 5 Temmuz’a kadar geçici fatura tutarım 165 TL olunca nedenini sorayım istedim. Detay veremiyorlarmış, fatura dönemi sonuna kadar beklemem gerekiyormuş. 109 TL pakete geçirelim dedim, 25 Temmuz’da geçebiliyormuşum. El insaf dedim, bir kaç internet paketi fiyatını da öğrenip sakince kalktım. (Bu arada Cevahir TİM’de sıra numarası veriyorlar bankalardaki gibi bayağı kalabalık)

Şimdi karar aldım, tarifemi kendim oluşturuyorum bana uygun bir teklifte bulunacak GSM operatörünü seçeceğim. Bunun için açık bir ihale oluşturuyorum 20 Temmuz’a kadar en iyi teklifi veren telekom operatörünü seçeceğim;

İşte ihtiyaçlarım:
Aylık 1.000 dk istediğim her yöne konuşma istiyorum
Aylık 1.000 her yöne SMS atmak istiyorum
Aylık sınırsız internete girmek istiyorum
Yakında ipad almayı düşünüyorum bunun için ve lap top’um için ek 2 sınırsız internet hattı istiyorum

İhaleye şartları ve ihale usülü:
Türkiye’de mukim GSM operatörü olmak
Yukardaki kişisel ihtiyaçlara yönelik paket için “0 (sıfır) TL” bedel altında en düşük teklifi verecek GSM operatörü ihaleyi alacaktır.

İhale sonucunda
Kazanan GSM operatörü hakkında günlük deneyimlerimi blog, mikroblog, sosyal medya ortamlarında tarafsız olarak  yazmaya devam edeceğim.